آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها ی تبلیغاتی

آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌هاآموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها

با توجه به تعداد ۴۰ میلیونی کاربران ایرانی در شبکه‌ی پیام رسان تلگرام، تلگرام بستری برای تبلیغات در فضای مجازی تبدیل شده و افراد زیادی برای تبلیغات کانال خودشان، شما را بدون اجازه از طریق شماره تلفن یا از طریق ممبرهای گروه‌ها که عضو هستند به گرو‌ها و کانال‌ها دعوت می‌کنند . که شاید  این قابلیت برای همه ی کاربران خوشایند نباشد و قصد دارم در این آموزش نحوه جلوگیری از دعوت یا Invite به گروه و کانال ها را به شما آموزش ‌دهم. که خوشبختانه در نسخه‌های جدید تلگرام قابلیتی وجود دارد که اگر از پیام‌های تبلیغاتی و گروه‌هایی که بدون اجازه شما، اقدام به دعوت کردن می‌کنند خسته شده‌اید می‌توانید مجور دسترسی برای این دسته از کاربران برای همیشه مسدود کنید. پس با مراحل گام به گام آموزش‌نِت همراه باشید!

مراحل اجرایی

بعد از مراجعه به تنظیمات تلگرام، همانند تصویر زیر به بخش Privacy And Security وارد شوید

جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروهها و کاناله

در پنجره بعدی گزینه‌ی جدیدی تحت عنوان Group به این بخش اضافه شده است

جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروهها و کانالهاروی گزینه Groups تپ کنید تا وارد تنظیمات مربوطه شوید

جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروهها و کانالهااین پنجره گزینه‌ها و مجوز‌های مربوط به دعوت کردن به گروه‌ها و کانال‌ها می‌باشد. با انتخاب گزینه Everybody به تمام کاربران تلگرام اجازه دعوت می‌دهید یعنی اگر این گزینه انتخاب شده باشد تمام کاربرانی که شماره شما را دارند می‌توانند بدون اجازه، شما را به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند و همچنین در این حالت کاربران تلگرام‌های غیر رسمی همچون موبوگرام و تلگراف و… می‌توانند از طریق ممبرهای گروه(گروهی که شما عضو هستید) را بدون اجازه شما به کانال یا گروه خودشان دعوت کنند.گرینه My Contacts یعنی فقط مخاطبان(لیستی از کاربران تلگرامی که، شماره آنها را دارید)  می‌توانند شما را به گروه‌ و کانال دعوت کنند. پس این گزینه را انتخاب کنید و حتی می‌توانید به بعضی از مخاطبانتون استثناء قائل شوید به اینصورت که مخاطبانی را که نمی‌خواهید شما را به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند از طریق گزینه Never Allow آنها را انتخاب کنید و از این به بعد فقط مخاطبان به غیر از لیست Never Allow (که مخاطب شما هستند ولی استثناء قایل شدید و نمی‌خواهید اینها شما را دعوت کنند)قادر هستند شما را به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند.همانطور که در شکل بالا مشخص است من به مخاطبانم به غیر از ۱۴ نفر اجازه دعوت را داده‌ام.

نتیجه گیری

با این کار شما از دعوت شدن ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها جلوگیری کردید و افراد ناشناس نمی‌توانند شما را بدون اجازه به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند.

امیدوارم که این آموزش هم مورد پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به فعال سازی بخش امنیتی برنامه اقدام کنید. اگر در انجام هر یک از مراحل گفته شده برای جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها مشکل و یا سوالی داشتید میتوانید از بخش دیدگاه ها اونو مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.