آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها ی تبلیغاتی

عکس مربوط به جلوگیری-از-دعوت ناخواسته به گروه و کانالآموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها

با توجه به تعداد ۴۰ میلیونی کاربران ایرانی در شبکه‌ی پیام رسان تلگرام، تلگرام بستری برای تبلیغات در فضای مجازی تبدیل شده و افراد زیادی برای تبلیغات کانال خودشان، شما را بدون اجازه از طریق شماره تلفن یا از طریق ممبرهای گروه‌ها که عضو هستند به گرو‌ها و کانال‌ها دعوت می‌کنند . که شاید  این قابلیت برای همه ی کاربران خوشایند نیست و قصد دارم در این آموزش نحوه جلوگیری از دعوت یا Invite به گروه و کانال ها را به شما آموزش ‌دهم. که خوشبختانه در نسخه‌های جدید تلگرام قابلیتی وجود دارد که اگر از پیام‌های تبلیغاتی و گروه‌هایی که بدون اجازه شما، اقدام به دعوت کردن می‌کنند خسته شده‌اید می‌توانید مجور دسترسی برای این دسته از کاربران برای همیشه مسدود کنید. پس با مراحل گام به گام آموزش‌نِت همراه باشید!

مراحل اجرایی

بعد از مراجعه به تنظیمات تلگرام، همانند تصویر زیر به بخش Privacy And Security وارد شوید

آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی

در پنجره بعدی گزینه‌ی جدیدی تحت عنوان Group به این بخش اضافه شده است

آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی

روی گزینه Groups تپ کنید تا وارد تنظیمات مربوطه شوید

آموزش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌های تبلیغاتی

این پنجره گزینه‌ها و مجوز‌های مربوط به دعوت کردن به گروه‌ها و کانال‌ها می‌باشد. با انتخاب گزینه Everybody به تمام کاربران تلگرام اجازه دعوت می‌دهید یعنی اگر این گزینه انتخاب شده باشد تمام کاربرانی که شماره شما را دارند می‌توانند بدون اجازه، شما را به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند و همچنین در این حالت کاربران تلگرام‌های غیر رسمی همچون موبوگرام و تلگراف و… می‌توانند از طریق ممبرهای گروه(گروهی که شما عضو هستید) را بدون اجازه شما به کانال یا گروه خودشان دعوت کنند.گرینه My Contacts یعنی فقط مخاطبان(لیستی از کاربران تلگرامی که شما، شماره آنها را دارید) شما، می‌توانند شما را به گروه‌ و کانال دعوت کنند. و حتی می‌توانید به بعضی از مخاطبانتون استثناء قائل شوید به اینصورت که اسم مخاطبانی که نمی‌خواهید شما را دعوت گروه‌ها و کانال‌ها کنند از طریق گزینه Never Allow آنها را انتخاب کنید و از این به بعد همه مخاطبان شما غیر از لیست Never Allow (که مخاطب شما هستند ولی استثناء قایل شدید و نمی‌خواهید اینها شما را دعوت کنند)قادر هستند شما را به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند.همانطور که در شکل بالا مشخص است من به مخاطبانم به غیر از ۱۴ نفر اجازه دعوت را داده‌ام.

نتیجه گیری

با این کار شما از دعوت شدن ناخواسته به گروه‌ها و کانال‌ها جلوگیری کردید و افراد ناشناس نمی‌توانند شما را بدون اجازه به گروه‌ها و کانال‌ها دعوت کنند.

 

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.