آموزش هارد به هارد

هارد یا دیسک سخت(Hard Drive Disk)یکی از حافظه‌های ذخیره سازی جانبی داده‌ها است و بعضی وقت‌ها حافظه دائمی کامپیوتر نیز خوانده می‌شود. هارد کردن یعنی انتقال اطلاعات(فایل و برنامه‌ها) از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر است که در این صورت اگر دو کامپیوتر در اختیار داشته باشیم به راحتی با اتصال به شبکه یا از طریق کابل امکان اتصال دو کامپیوتر و مبادله داده بین آن دو وجود دارد، اما اگر فقط یک کامپیوتر داشته باشیم و یا اینکه بخواهیم انتقال دیتا با سرعت بالا انجام گیرد بهترین کار اتصال هار دیسک ها به یک کامپیوتر و مبادله اطلاعات بین آنهاست.

مراحل هارد به هارد

۱- تغییر نام پارتیشین: برای پارتیشن های موجود در هارد دیسک اسم مخصوص  بگذارید. برای انجام این کار My Computer را باز کنید و روی پارتیشن کلیک راست کنید و گزینه Rename و یا Properties را انتخاب و یک نام دلخواه بنویسید.

آموزش انتقال اطلاعاتهمانطور که در شکل زیر می‌بینید من نام درایوها را تغییر دادم.

آموزش و راهنمایی در مورد اینکه چطور هارد به هارد اطلاعات کنیم.باید توجه کنید که همه درایوها را به همین شکل تغییر نام دهید.

۲-خاموش کردن کامپیوتر: کامپیوترتان را خاموش ‌کنید و هارد دیسک ۲ را به کامپیوتر وصل ‌کنید.

نحوه متصل کردن هارد دیسک دوم به کامپیوتر:

برای اینکار راههای زیادی وجود دارد اما سریعترین و راحت ترین روش جایگزین کردن هارد دیسک دوم با سی‌دی رام/رایتر یا دوی‌دی رام/رایتر می‌باشد به این صورت که کابل IDE یا SATA و Powerسی دی/دی‌وی‌دی را به هارد دوم وصل کنید در واقع با این کار سی‌دی رو از مدار خارج می‌کنید و بجاش هارد دیسک دوم را قرار می‌دهید.

۳-روشن کردن کامپیوتر: کامپیوتر را روشن کنید و به محض روشن شدن کلید مربوط به (BIOS(F2-Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات مادربرد شوید. این منو برای هر نوع مادربردی فرق می کند به منوی Standard CMOS Features بروید. معمولا تنظیماتی در مادربرد های جدید به صورت پیش فرض وجود دارد که هارد دیسک ها را در حالت اتوماتیک شناسایی می کند. اگر به این صورت هارد دیسک را نشناخت شما تنظیم این قسمت را در حالت Auto بگذارید تا مادربردتان به صورت خودکار هارد دیسک را شناسایی کند. حالا از منو بیرون بیایید و گزینه ی Save an Exit را بزنید.

 ۴-انتقال اطلاعات: اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید وقتی My Computer را باز کنید متوجه می شوید که پارتیشن های جدید اضافه شده است که همان پارتیشن های هارد دیسک دوم است. حالا اطلاعاتی را که لازم دارید در بین دو هارد دیسک کپی کنید.

۵-جدا کردن هارد۲: بعد از این که کارتان تمام شد، کامپیوترتان را خاموش کنید و همه چیز را به حالت اولش برگردانید.(جایگزین هارد دیسک دوم با سی‌دی رام ازلحاظ فیزیکی)

توجه: هرگز با کامپیوتر روشن،هارد دیسک را به کامپیوترتان وصل یا از آن جدا نکنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به انتقال اطلاعات از هاردی به هارد دیگر اقدام کنید. اگر در انجام هر یک از مراحل گفته شده برای انتقال اطلاعات مشکل و یا سوالی داشتید میتوانید از بخش دیدگاه ها اونو مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.